IMG_5350-001Już po raz szósty osoby przy  Fundacji Misji Służby Rodzinie, przy pomocy  Stowarzyszenia Projektownia, mogły zaangażować się w organizację akcji „Love Szczytno”.

Z każdym rokiem nasza akcja nabiera zupełnie nowego charakteru. Trzy lata temu zmieniliśmy lokalizację  naszego wydarzenia. Zrezygnowaliśmy z urokliwego parku nad jeziorem na rzecz boiska sportowego. Chcieliśmy jak najbardziej przybliżyć się do młodzieży, która większość część czasu spędza właśnie tam.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ jej głównymi odbiorcami, poza młodzieżą,  były również dzieci w wieku szkolnym. Nasi wolontariusze mieli okazję, by okazać im zarówno serce, jak i niepodzielną uwagę.

Głównymi atrakcjami, które mieliśmy do zaoferowania były m.in zabawy z chustą dla dzieci, zabawa bańkami mydlanymi, jazda na monocyklu, gra w bule, turniej siatkówki, chodzenie po Slackline oraz już od dwóch lat turniej szachowy.

Punktem kulminacyjnym programu był występ Dobromira „Maka” Makowskiego. Człowiek ten  kiedyś dosięgnął dna po to, żeby móc odbić się od niego ze zdwojoną siłą. Spotkał na swojej drodze Boga. Teraz ma wiele okazji, by jeździć ze swoim ewangelizacyjnym przesłaniem po całej Polsce. Odwiedził również Szczytno.

Dobromir jest znany ze swego talentu do freestyle’u, co miał okazję nam udowodnić!

Znalazły się nawet osoby, które słuchały jego występu ze swoich balkonów. Dzięki nagłośnieniu, mogło do nich dotrzeć każde słowo przesłania. Natomiast dzieci słuchały z przejęciem historii życia rapera siedząc o krok od niego. Odważnie walczyły o nagrody w postaci jego płyt – zaśpiewanie ulubionej piosenki czy zatańczenie przed całą publicznością, tylko z pozoru wydaje się łatwe…

Pomysł na przeprowadzenie pikniku rodzinnego zrodził się już kilka lat temu. Chcieliśmy, jako Fundacja Misja Służby Rodzinie, wyrazić swoją wdzięczność mieszkańcom tego miasta. Każdego roku bowiem możemy spędzać czas letniego wypoczynku nad czystym mazurskim jeziorem, wdychać świeże powietrze, a w pobliskim Szczytnie robić niezbędne dla nas zakupy. Jesteśmy bardzo wdzięczni Bogu za taką możliwość. Pan Bóg nie zawiódł nas także w temacie pogody, co widać na zdjęciach!

O imprezie wspomniała regionalna telewizja a także gazeta Kurek Mazurski: http://kurekmazurski.pl/wspolna-zabawa-pod-kotami-2016082355905/

Cieszymy się na myśl o kolejnych edycjach „Love Szczytno”!

#LoveSzczytno nie po raz pierwszy i nie ostatni…