20 stycznia Barack Obama zostanie zaprzysiężony na prezydenta USA. Podczas wieców przedwyborczych obiecywał, że wkrótce po nominacji podpisze Ustawę o wolności wyboru (FOCA – The Freedom of Choice Act).
O czym mówi  Ustawa o wolności wyboru (FOCA)?

Ustawa o wolności wyboru gwarantuje każdej kobiecie prawo do dokonywania aborcji i zobowiązuje władzę do realizacji tego prawa. W skrócie:

  • Aborcja ma być zagwarantowana konstytucyjnie i finansowana z budżetu państwa czyli z „kieszeni podatnika” – mega kontrowersyjny proceder  ściągania z obywateli „haraczu na zabijanie malutkich, bezbronnych dzieci
  • Ustawa wprowadza zakaz informowania kobiet o konsekwencji aborcji, rozwoju płodu oraz kierowania do instytucji, które pomagają w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych
  • Znosi 24- lub 48- godzinny czas do namysłu nad dokonaniem aborcji, wszelkie konsultacje prowadzące do zmiany decyzji kobiety-zakazane!, w konsekwencji wszelka działalność pro-life także zakazana !
  • Ustawa znosi zakaz aborcji w państwowych szpitalach, stanowi, że żaden lekarz, szpital nie mogą odmówić dokonania aborcji, nawet katolickie szpitale zostaną zmuszone do dokonywania aborcji (Konferencja Episkopatu USA jasno wyraziła swoje stanowisko, że w takich przypadkach  szpitale te zostaną zamknięte)
  • Ustawa zezwala na aborcję w zaawansowanej ciąży oraz przez częściowe urodzenie
  • Ustawa pozbawia rodziców  prawa do ochrony swojej nieletniej córki przed dokonaniem aborcji

Ustawa o wolności wyboru (FOCA) budzi w nas przerażenie i kontrowersje. Jeżeli kongres amerykański przegłosuje ją,  być może wejdzie w życie 21/22 stycznia. Jako Misja Służby Rodzinie całym sercem wspieramy amerykańskich obrońców życia , łączymy się z Wami i walczymy w modlitwie za obronę życia w Ameryce. Przez 9 dni począwszy od 11 stycznia będzie trwać światowa modlitwa, aby Ustawa ta nie stała się prawem obowiązującym.  Nie pozostańmy obojętni w sprawie tych najmniejszych, bezbronnych dzieci, które same nie mogą się obronić. Przeciwstawmy się kulturze śmierci , bo w przeciwnym razie zaleje nas.

„Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”

/Jan Paweł II/

Źródło: Gość Niedzielny nr 50/2008 z dnia 14.12.2008  artykuł „Licencja na zabijanie”– polecamy!

Ustawa o wolności wyboru – drastyczne prawo do zabijania bezbronnych