Relacja z SAF 2008 przesłana przez Madzię:

SLOT ART FESTIVAL 9-13 lipca 2008

Co można robić przez 5 dni w opuszczonym zakonie cystersów?
Na pewno nie nudzić się! 🙂

Co roku w lipcu odbywa się  5 szalonych dni zabawy, nauki, rozwoju, tańczenia, śpiewania, skakania, leżenia bykiem na trawce, biegania po rozległym terenie opuszczonego  opactwa, kąpania się w lodowatej wodzie, poznawania nowych ludzi, przegadywania całych nocy i dni z zaprzyjaźnionymi przemiłymi osóbkami, a przede wszystkim odkrywania Boga w sztuce, kulturze, muzyce, w  innych ludziach, w sobie, w otaczającym nas świecie, przyrodzie, rzeczywistości…

Przez 5 dni masz czas na odkopanie zapomnianych talentów, otwarcie siebie na innych, NA BOGA…

5 dni daje siłe na kolejne 50, 55, a nawet 365, byleby do następnego slotu;)
Ale tak naprawdę, jeżeli odnajdziesz to coś co slot chce ci pokazać, siły jakoś tak same przychodzą;)

A teraz wracając trochę do historii: pierwszy raz slot odbył się w 1996 uczestniczyło w nim 250 osób, w roku 2008 na slot przyjechało ok 5 tys osób!
Z małego wyjazdu, stał się wielką imprezą skupiającą wielu ludzi z polski (i nie tylko) zainteresowanych kulturą alternatywną.

Trochę moich wrażeń:
Na slocie byłam już czwarty raz, prowadziłam kawiarenkę, przy scenie klubowej.
Jest to pewna odpowiedzialność, pewne zadanie do wykonania i nie zawsze proste, wolontariat, wymagający wiele poświęceń, ale ostatecznie to właśnie wolontariusze tworzą i stawiają na nogi cały festival. A dlaczego właściwie chcę tam jeździć??? Ponieważ łączy mnie jeden cel z ludźmi, którzy organizują slot. Mianowicie Bóg jest dla mnie wszystkim, jest ponad wszystkim, jest dla wszystkiego i od wszystkiego;) Jest moim celem w życiu. A żeby dokładniej to zrozumieć, warto pojechać na slot 😀

Podsumowując cytatem z corocznego informatora:

„Slot jest platformą jednoczącą ludzi, dla których chrześcijaństwo jest inspiracją do zaangażowania w działalność kulturalną, edukacyjną i społeczną. Slot to bardziej ruch niż organizacja – trudno wytyczyć granice ideom, zwłaszcza jeśli jej nośnikami są ludzie. Slot to również przestrzeń gdzie spotykają się ludzie otwarci i chcący dzielić się sobą, swoją sztuką i umiejętnościami.”

Jeżeli chociaż trochę zaciekawiłeś się tym opisem zerknij na stronę slotu: http://slot.art.pl/
Madzia

Relacja ze Slot Art Festiwal 2008